US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,51 %
NASDAQ+0,71 %
DOW JONES+0,62 %
PX+0,08 %
ČEZ+1,69 %
NVIDIA-2,37 %

USA se chystají zatknout dva bývalé zaměstnance JPMorgan

Americké federální úřady plánují zatknout dva bývalé zaměstnance JPMorgan Chase & Co. kvůli podezření, že se snažili zatajit loňskou obchodní ztrátu investiční banky v objemu více než šesti miliard USD (116,2 miliardy Kč). Uvedla to agentura AP s odvoláním na zprávu v listu The New York Times.

Podle listu mají být Javier Martin-Artajo a Julien Grout zatčeni v Londýně v příštích dnech. Martin-Artajo dohlížel nad obchodní strategií banky v Londýně a Grout byl obchodníkem, který měl na starosti záznamy investic týmu.

Federální vyšetřovatelé podle zdrojů došli k závěru, že Martin-Artajo dal pokyn Groutovi k tomu, aby falšoval záznamy a zatajil ztráty v objemu více než 400 milionů USD. Federální porota již podle zprávy NYT hlasovala o obvinění obou z podvodu.

Obvinění proti oběma závisí na spolupráci Bruna Iksila, obchodníka JPMorgan v Londýně, který uskutečnil velkou sázku vedoucí ke ztrátě. Iksil, kterému se přezdívá londýnská velryba, podle agentury Reuters spolupracuje s vládou a nebude mu hrozit žádné obvinění. Martin-Artajo byl nadřízeným Iksila a Grouta.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

JPMorgan Chase & CoPrávoSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie