Berkshire Hathaway navýšila svůj podíl ve Wells Fargo o 1,1 %, podíly ve společnostech Coca-Cola a American Express zůstaly beze změny

Aktualizováno 16. srpna: Ve společnostech Mondelez a Kraft Foods své akcie naopak prodává.
Americký miliardář Warren Buffett ve druhém čtvrtletí investoval zejména do výroby osobních automobilů, produkce ropy a satelitní televize. Vyplývá to ze zprávy pro regulační úřady, na kterou se odvolává britský ekonomický list Financial Times. Buffett se v žebříčku nejbohatších lidí světa řadu let pohyboval zpravidla od prvního do třetího místa.
Buffett, který si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku "věštec z Omahy", zvýšil ve druhém čtvrtletí podíl v největší americké automobilce General Motors. Investoval také do amerického provozovatele satelitních televizí Dish Network a do kanadské ropné společnosti Suncor Energy.
Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway sídlí v Omaze, odkud Buffett své investice také řídí. Berkshire vlastní desítky firem z mnoha odvětví. Vedle pojišťovnictví je to například výroba nábytku, oděvů, klenotů, cukrovinek nebo chemikálií. Má rovněž významné podíly ve firmách Coca-Cola, Wells Fargo nebo IBM.
Buffett letos nicméně v žebříčku časopisu Forbes vypadl z trojice nejbohatších lidí světa. S odhadovaným majetkem 53,5 miliardy dolarů (asi bilion Kč) skončil na čtvrtém místě za španělským oděvním magnátem Amanciem Ortegou, zakladatelem americké softwarové společnosti Microsoft Billem Gatesem a mexickým telekomunikačním magnátem Carlosem Slimem Helú.
Zdroj: ČTK, CNBC
Aktuality
