US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,59 %
NASDAQ+0,44 %
S&P 500-0,05 %
ČEZ+0,00 %
KB-0,19 %
Erste+0,10 %

OECD: Globální ekonomika se zotavuje, eurozóna je ale stále zdrojem rizika

Globální ekonomika se pomalu dostává z recese, i když k udržitelnému růstu má ještě daleko. "Podstatným" zdrojem rizika zůstává eurozóna, ačkoli systémová hrozba v souvislosti s dluhovou krizí v měnové unii ustupuje. Řekl to v úterý hlavní ekonom Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Pier Carlo Padoan.

Redakce IW
Redakce IW
24. 9. 2013 | 13:31
Eurozóna

K hospodářskému růstu se oblast jednotné evropské měny podle ekonoma vrátí až v roce 2014. Na letošní rok OECD předpokládá, že ekonomika eurozóny bude klesat, a to i přes oživení v mnoha členských zemích, včetně krizí sužovaného Portugalska.

Státy eurozóny by měly příští rok pokračovat ve fiskální konsolidaci. Mimo jiné by se měly zaměřit i na boj s vysokou nezaměstnaností, prohlásil podle agentury Reuters Padoan na konferenci v Lisabonu.

Podle údajů, které na konci srpna zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat, se míra nezaměstnanosti v eurozóně i celé Evropské unii v červenci ve srovnání s předchozím měsícem nezměnila. V zemích platících eurem zůstala na 12,1 %, v celé osmadvacítce pak na 11 %.

Zdroj: ČTK

EurozónaInvestiční a ekonomický výhledSvětová ekonomika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

Čím dražší, tím atraktivnější: Popírají některé investice tržní logiku?

10. 9.-Andrej Rády
Ponaučení pro investory