US MARKETOtevírá za: 3 h 3 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Euro po neuspokojivých údajích z Německa oslabuje

Euro v úterý na devizových trzích už třetím dnem v řadě klesalo vůči dolaru i vůči japonskému jenu. Jednotnou evropskou měnu oslabily neuspokojivé údaje z Německa a také výroky představitelů Evropské centrální banky (ECB). Ti vesměs uváděli, že jsou připraveni udržovat úrokové sazby v eurozóně na nízké úrovni.

Euro k dolaru před 18:00 SELČ ztrácelo méně než 0,1 % na 1,3488 USD. K jenu pak oslabovalo ve stejném rozsahu na 133,26 JPY a dolar k jenu byl téměř beze změn na 98,82 JPY.

Podle výsledků, které dnes zveřejnil výzkumný institut Ifo, se podnikatelská nálada v Německu v září už pátým měsícem zvýšila. Rostla ale pomaleji, než se čekalo.

Investoři si údajů z eurozóny pozorně všímají zejména po pondělním vyjádření šéfa ECB Maria Draghiho, podle nějž úrokové sazby v eurozóně zůstanou nějakou dobu na současné nízké úrovni a banka je ochotna dodat na trh další levné peníze. Člen rady ECB a guvernér rakouské centrální banky Ewald Nowotny pak v úterý řekl, že je příliš brzy na to, aby ECB vstoupila do režimu, který by vedl k ukončení protikrizových opatření.

Zdroj: ČTK

EUR/JPYEUR/USD
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa