US MARKETOtevírá za: 8 h 31 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Křetínský a Tkáč údajně jednají o koupi Ringier Axel Springer

O koupi tuzemského vydavatelství Ringier Axel Springer CZ údajně jednají podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, akcionáři Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Informují o tom servery IHNED.cz, motejlek.com a mediaguru.cz, které se odvolávají na neoficiální informace.

Mediální zástupce EPH Daniel Častvaj ČTK sdělil, že firma ani její akcionáři nekomentují spekulace o případných akvizicích. Také vydavatelství uvedlo, že se k tomu nebude vyjadřovat. Ringier vydává mimo jiné nejčtenější český deník Blesk.

Server IHNED.cz napsal, že k dohodě by mělo dojít pravděpodobně v lednu. Částka, za níž se má akvizice uskutečnit, zatím není jasná. Podle Mediaguru.cz se o zájmu Křetínského o největší tuzemské vydavatelství mluví delší dobu. Vzhledem k aktuální situaci v holdingu EPH, kde má dojít k vyplacení podílu Petra Kellnera v hodnotě 30 miliard Kč, ale prý nebylo jasné, zda jeho prioritní zájem nebude směřován k finančnímu krytí této investice.

Společnost Ringier Axel Springer na začátku roku jednala o prodeji své tuzemské pobočky s podnikatelem Andrejem Babišem. Z transakce ale sešlo a majitel Agrofertu nakonec koupil konkurenční Mafru.

Zdroj: ČTK

Česká republikaMédia
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika