US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Dovoz uhlí do Indie loni stoupl o více než pětinu

Dovoz uhlí do Indie v loňském roce stoupl o 21 % na 152 milionů tun. Indičtí výrobci elektřiny totiž zvýšili nákupy uhlí v zahraničí kvůli nízkým cenám a nedostatečné nabídce na domácím trhu. Uvedla to ve středu výzkumná společnost OreTeam. Dodala, že v letošním roce by se dovoz mohl vyšplhat na 170 milionů tun.

Redakce IW
Redakce IW
22. 1. 2014 | 12:27
Uhlí

Indie je třetím největším dovozcem uhlí na světě po Číně a Japonsku. Země má sice podle britské energetické skupiny BP páté největší zásoby tohoto paliva na světě, rozšiřování těžby však brzdí administrativní, ekologické a právní problémy. Většina indického dovozu uhlí pochází z Indonésie, Jihoafrické republiky, Austrálie a Kanady.

Předpokládá se, že produkce elektřiny v Indii za fiskální rok, který skončí v březnu, vykáže nárůst o sedm procent. Většina elektřiny se přitom v zemi vyrábí právě z uhlí, upozorňuje agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

IndieUhlí
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko