US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,13 %
NASDAQ-0,32 %
S&P 500-0,01 %
ČEZ+0,42 %
KB-1,07 %
Erste-0,20 %

Prodej chytrých telefonů loni stoupl o 42 % na 968 milionů

Celosvětový prodej chytrých mobilů v loňském roce stoupl o 42 % na 968 milionů kusů. Nejprodávanější byl Samsung s tržním podílem 31 %, následuje Apple.

Redakce IW
Redakce IW
13. 2. 2014 | 11:04
Apple

V posledním čtvrtletí loňského roku se prodej telefonů s operačním systémem zvýšil o 36 %. Podíl smartphonů na celkovém trhu mobilních telefonů se meziročně zvýšil o 14 procentních bodů na 58 % ve čtvrtém čtvrtletí. Za celý rok byl podíl smartphonů 54 % a poprvé překonal prodej klasických telefonů.

Samsung loni prodal téměř 300 milionů mobilních telefonů. Jeho podíl ve čtvrtém čtvrtletí mírně klesl, což podle Gartneru může souviset se saturací trhu nejdražších zařízení ve vyspělých regionech. Druhému Applu k prodeji 151 milionů přístrojů pomohl silná poptávka po modelu 5S a pokračující zájem o starší 4S na rozvojových trzích. Čínská Huawei zažila silný růst o 85 % na 46,6 milionu zařízení a předběhla tak LG.

Zdroj: ČTK

AppleMobilní telefonySamsung
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Výsledky Nvidie ukázaly směr, celé čipové odvětví se může díky AI brzy dostat na tržby přes bilion dolarů

Výsledky Nvidie ukázaly směr, celé čipové odvětví se může díky AI brzy dostat na tržby přes bilion dolarů

29. 5.-Tomáš Beránek