US MARKETOtevírá za: 13 h 28 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Hedgeové fondy: Více akcií Actavis a Nokie do portfolia, ruce pryč od Tesla Motors a Time Warner

Hedgeové fondy Blue Ridge Capital a Perry Capital v prvním čtvrtletí prováděly výrazné změny v portfoliu. Které akcie kupují, a kterých se naopak zbavují nejen tyto fondy, ale také velcí investoři jako Carl Icahn nebo John Paulson?

Blue Ridge Capital, hedgeový fond spravovaný Johnem Griffinem, operuje s portfoliem v hodnotě 9 miliard dolarů. V prvním kvartálu byla jeho nejvýznamnější akcií Endo International, která představuje 6 % objemu portfolia. Druhou největší pozici Blue Ridge Capital drží ve společnosti Colfax, jejíchž akcií vlastní přes pět milionů v hodnotě více než 380 milionů dolarů. Třetí je Priceline Group, jejíž akcie Blue Ridge Capital nakoupil za více než 350 milionů dolarů.

Nově fond nakoupil akcie Allegion, Wallgreen Company nebo Platform Specialty Products, účast navýšil ve společnostech Coach, Actavis a Post Holdings, zbavil se naopak cenných papírů Tesla Motors, Time Warner nebo Twenty-First Century Fox.

Hedgeový fond Perry Capital spravovaný Richardem Perrym pracuje s portfoliem v hodnotě 3,57 miliardy dolarů. V prvním čtvrtletí fond nakoupil nově akcie společností Nokia, Citrix Systems, Rock-Tenn Company nebo Vodafone Group. Fond také zvýšil svou pozici v akciích Herbalife, kde nakoupil další tři miliony cenných papírů a učinil z ní svou čtvrtou největší pozici. Zbavoval se naopak akcií Chesapeake Energy Corporation a Time Warner.

John Paulson (Paulson & Company), který během krize zbohatl na shortování subprime hypoték, v prvním kvartálu udržel svou pozici v SPDR Gold Trust, v níž má přes deset milionů akcií za 1,3 miliardy dolarů. Zbavoval se naopak cenných papírů těžařské společnosti Freeport-McMoran, v níž snížil svou účast o třetinu.

Carl Icahn v prvních třech měsících letošního roku navýšil svůj podíl v Applu o téměř 60 % na 4 miliardy dolarů a dokupoval také akcie Herbalife. Nově Icahn nakoupil eBay za 1,5 miliardy dolarů.

Third Point, hedgeový fond spravovaný Danem Loebem, v prvním čtvrtletí vyklidil pozice v Yahoo! a prodal celý svůj podíl čítající osm milionů akcií. Prodal také všech 3,25 milionu akcií, které držel v Abbott Laboratories, zbavil se i cenných papírů Gilead Sciences. Prodané akcie Loeb nahradil například Verizon Communications, kde nakoupil 3,5 milionu cenných papírů. Fond také zvýšil své pozice v Liberty Global a T-Mobile, lehce se naopak stáhl z AIG a FedExu.

David Tepper, hlava dvacetimiliardového fondu Appaloosa Management, snížil svou pozici v ETF SPDR S&P 500 o více než polovinu na 4,8 milionu akcií. Stále je však tento ETF jeho největší sázkou. Druhou největší pozici Tepper drží v PowerShares QQQ Trust (ETF sledující Nasdaq 100). Na konferenci v Las Vegas Tepper ve středu prohlásil, že začíná být ohledně akciových trhů nervózní. Netvrdí sice, že by investoři měli shortovat, ale rozhodně nedoporučuje příliš dlouhé pozice. Tepper v prvním kvartále nakoupil do portfolia akcie společností Facebook, Expedia nebo Priceline. Stáhl se naopak z Transocean, Foster Wheeler, EMC Corporation nebo Hartford Financial.

Zdroj: ValueWalk, Bloomberg, MarketWatch

Americké akcieHedgeové fondy
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika