US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,88 %
NASDAQ+1,31 %
DOW JONES+0,38 %
PX+0,89 %
ČEZ+1,17 %
NVIDIA+3,58 %

Automobilka Renault zvýšila prodej, pomohlo oživení v Evropě

Celosvětový prodej automobilky Renault v prvním pololetí meziročně stoupl o 4,7 %, když oživení v Evropě převážilo nad oslabující poptávkou na rozvíjejících se trzích. Pro francouzskou automobilku to je změna v dosavadním trendu, kdy spoléhala spíše na vývoj na rozvíjejících se trzích. Nový rekord v pololetním prodeji v pondělí ohlásila německá automobilka Audi ze skupiny Volkswagen.

Redakce IW
Redakce IW
7. 7. 2014 | 13:47
Auta

V první polovině letošního roku Renault po celém světě prodal 1,37 milionu vozů. Pomohl mu úspěch některých novinek, například malých vozů Clio a crossoverů Captur v Evropě, a to i přesto, že domácí Francie za oživením trhu zaostávala. Prodej v Evropě za prvních šest měsíců roku stoupl o 18 %, ve zbytku světa o devět procent klesl.

Renault až do loňska využíval růstu na rozvíjejících se trzích k tomu, aby ustál propad v Evropě, kde poptávka klesla nejníže za dvě desítky let. Automobilka nyní podle agentury Reuters očekává, že automobilový trh v Evropě letos stoupne o tři až čtyři procenta. Pro domácí trh ve Francii předpokládá nárůst o jedno procento.

Vyšší odbyt měl v pololetí i německý výrobce luxusních vozů Audi. Automobilka, která stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto patří do skupiny Volkswagen, prodala za prvních šest měsíců roku dohromady 869.350 aut. Je to o 11,4 % více než loni a nový rekord v historii firmy, k čemuž přispěla zejména solidní poptávka po modelu A3. Za měsíc červen automobilce prodej stoupl o skoro 11 %.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AutaFrancie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny