US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,99 %
NASDAQ-1,57 %
DOW JONES-0,23 %
PX+0,53 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA-2,08 %

Německá RWE plánuje další omezování výroby elektřiny

Německá energetická skupina RWE hodlá omezit nebo zastavit provoz dalších tří uhelných elektráren. Agentuře DPA to v úterý řekl mluvčí podniku. Dodal, že firma tak v období od roku 2015 do začátku roku 2017 sníží celkový výkon svých elektráren o zhruba 1000 megawattů, pokud se nezmění podmínky na trhu.

Redakce IW
Redakce IW
12. 8. 2014 | 16:07
Elektřina

RWE se podobně jako další německé energetické podniky dostala pod tlak kvůli rekordně nízkým velkoobchodním cenám a prudkému růstu nabídky elektřiny z obnovitelných zdrojů. Firma již od začátku loňského roku po celé Evropě dočasně či trvale odstavila elektrárny s celkovým výkonem 12 600 megawattů, napsala DPA.

RWE loni hospodařila s čistou ztrátou 2,76 miliardy eur po zisku 1,31 miliardy eur v předchozím roce. Vykázala tak první celoroční čistou ztrátu od roku 1949.

Zdroj: ČTK

ElektřinaNěmeckoRWE
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

27. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie