US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,03 %
NASDAQ-0,09 %
DOW JONES-0,04 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+1,78 %

Ceny potravin v zemích zasažených ebolou vzrostly asi o čtvrtinu

Ceny potravin se v epidemií eboly nejvíce zasažených zemích, tedy Libérii, Sieře Leone a Guinee, nyní zvýšily v průměru o 24 %. To přimělo některé tamní rodiny omezit své stravování na jedno jídlo denně. Řekla to v Ženevě mluvčí Světového programu pro výživu (WFP).

Redakce IW
Redakce IW
18. 10. 2014 | 5:37
Afrika

V západní Africe zemřely tisíce lidí včetně stovek farmářů. "Výsadby a sklizně jsou narušeny, což dopadá na zásobování potravinami stále více. Je velké riziko, že ceny budou dále stoupat v nadcházejícím období sklizní," řekla agentuře Reuters mluvčí této agentury OSN Elisabeth Byrsová.

Organizace WFP, která ve světě pomáhá v boji proti hladu a podvýživě, již ve čtvrtek varovala před vznikem vážné potravinové krize v západní Africe. Podle ní se Spojeným národům stále nepodařilo dostat se ke statisícům lidí v nejhůře postižených západoafrických oblastech, kteří nutně potřebují jídlo.

Světový program pro výživu upřesnil, že jeho pomoc nyní potřebuje na 1,3 milionu lidí v Libérii, Sieře Leone a Guinee. "Doposud jsme poskytli potraviny 534 000 lidí a počítáme s tím, že je ještě tento měsíc dodáme dalším 600 000 až 700 000," řekla ve čtvrtek mluvčí WFP Bettina Lüscherová.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AfrikaEbolaPotraviny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny