US MARKETOtevírá za: 13 h 14 m
DOW JONES-0,64 %
NASDAQ+1,61 %
S&P 500+0,72 %
META+2,60 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Blackstone koupí od GE reality v Japonsku za téměř 36 miliard Kč

Investiční společnost Blackstone koupí rezidenční realitní majetek v Japonsku od realitní divize firmy General Electric. Dohoda v hodnotě více než 190 miliard jenů je největším realitním obchodem v Japonsku v letošním roce.

Blackstone je největším soukromým investorem do realit na světě. Celkem koupí více než 10 000 bytů ve 200 domech v největších japonských městech, včetně Tokia, Ósaky a Nagoje.

Blackstone již letos koupil od GE Real Estate sklady a stavební pozemky v USA. Loni zakoupil budovy se zhruba 30 000 byty v USA za více než dvě miliardy USD.

Nejnovější transakce je největším převzetím v realitním sektoru v Japonsku v letošním roce. Překonala dohodu singapurského fondu GIC Pte's o koupi kancelářské budovy v nejdůležitější tokijské podnikatelské čtvrti za 170 miliard jenů.

Zdroj: ČTK

General ElectricJaponskoNemovitosti
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika