US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,53 %
NASDAQ-1,00 %
DOW JONES-0,09 %
PX-0,31 %
ČEZ+0,59 %
NVIDIA-1,98 %

Inflace v eurozóně v listopadu podle finálních dat zpomalila na 0,3 % meziročně

Inflace v eurozóně podle finálních dat v listopadu zpomalila na 0,3 % meziročně z 0,4 % v říjnu, jak předvídala i předběžná data. Jádrová inflace stagnovala na říjnových 0,7 %. Meziměsíčně se ceny v eurozóně snížily o 0,2 %, jak se očekávalo.

Redakce IW
Redakce IW
17. 12. 2014 | 11:00
Eurozóna

Inflace v celé Evropské unii podle finálních dat Eurostatu v listopadu zpomalila na 0,4 % meziročně z 0,5 % v říjnu. Před rokem byla inflace v EU na jednom procentu.

Záporné míry inflace v listopadu vykázaly Bulharsko (-1,9 %), Řecko (-1,2 %), Španělsko (-0,5 %) a Polsko (-0,3 %). Nejvyšší míry inflace naopak zaznamenaly Rumunsko a Rakousko (shodně 1,5 %) a Finsko (1,1 %). V porovnání s říjnem inflace klesla v 16 členských státech, v šesti vzrostla a v pěti stagnovala.

Zdroj: Bloomberg

Aktualita pro rok 2026

EurozónaInflace
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko