Index podnikatelského klimatu Ifo v Německu v únoru vzrostl na 106,8 bodu ze 106,7 bodu v lednu (odhad: 107,7 bodu)

Index podnikatelského klimatu v Německu se v únoru opět zvýšil. Vzrostl na 106,8 bodu z lednových 106,7 bodu, čekal se růst na 107,7 bodu. Hodnocení současné situace naopak kleslo na 111,3 bodu ze 111,7 bodu, čekal se růst na 112,5 bodu. Index budoucího očekávání vyskočil na 102,5 bodu ze 102 bodů, konsensus počítal se 103 body.
Podnikatelská nálada v Německu se v únoru mírně zlepšila a její index se dostal na nejvyšší úroveň za sedm měsíců. Nárůst byl ale menší, než se čekalo.
Index podnikatelské nálady v únoru stoupl na 106,8 bodu z lednových 106,7 bodu. Dosáhl tak nejvyšší úrovně od července. Analytici v průzkumu agentury Reuters ale předpokládali, že index se vyšplhá na 107,7 bodu.
Ekonom Ifo Klaus Wohlrabe agentuře Reuters řekl, že domácí ekonomice se daří velmi dobře. Podporu čerpá především z levnější ropy a slabšího eura. Bude pro ni ale obtížné překonat v tomto čtvrtletí solidní růst, který zažila v loňském posledním kvartálu.
Zdroj: ČTK, Bloomberg
Aktuality

