US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,16 %
NASDAQ-0,59 %
DOW JONES-0,09 %
PX+0,55 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+0,93 %

Zisk italského módního domu Prada za rok klesl o více než čtvrtinu

Čistý zisk italského módního domu Prada se v uplynulém finančním roce snížil o 28 % na 451 milionů eur. Růst tržeb na americkém kontinentu a v Japonsku totiž nedokázal vykompenzovat pokles v Číně a Evropě. Firma rovněž uvedla, že bude muset omezit výdaje a otevřít méně nových obchodů, než původně předpokládala.

Redakce IW
Redakce IW
30. 3. 2015 | 4:25
Luxus

Zisk mírně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej podle agentury Reuters v průměru odhadovali na zhruba 476 milionů eur. Celkové tržby společnosti se ve finančním roce končícím 31. ledna snížily o procento na 3,55 miliardy eur.

Tržby v Asii navzdory příznivému vývoji měnových kurzů klesly o pět procent. Společnost poukázala na výrazné zhoršení podmínek v Hongkongu, kde se loni konaly rozsáhlé demonstrace volající po větších politických svobodách.

Firmu v roce 1913 založil Mario Prada, původně jako podnik na prodej kabelek, zavazadel a stříbrného nádobí pro evropskou elitu. Dnes patří Prada mezi přední světové výrobce luxusního zboží, jako jsou kabelky, obuv, kožené zboží, oděvy a doplňky. Kromě hlavní značky Prada jí patří i značky Miu Miu, Church's a Car Shoe.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

LuxusMóda a designVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny