US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Rusko na Krymu letos investuje v přepočtu 55 miliard korun

Na 113 miliard rublů chce letos Rusko investovat do rozvoje infrastruktury na ukrajinském autonomním poloostrově Krym, který Moskva loni přes mezinárodní nesouhlas anektovala. Informovala o tom agentura TASS.

Redakce IW
Redakce IW
19. 4. 2015 | 18:17
Rusko

"Ve srovnání s olympijskými hrami v Soči je to obrovská suma a je to více, než bylo vynaloženo na přípravu summitu Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) ve Vladivostoku. Částka se v budoucnu ještě zvýší. Do roku 2020 bude na Krymu investováno asi 700 miliard rublů," prohlásil o víkendu na ekonomickém fóru v Jaltě Andrej Sokolov, který zastává post náměstka krymského ministra zahraničí.

Podle Sokolova peníze z federálních fondů poputují do rozvoje turistického ruchu a výroby. "Zcela zmodernizujeme několik letovisek a vybudujeme pět průmyslových parků," řekl Sokolov.

Odhaduje se, že Moskva bude muset na začlenění Krymu do federace vynaložit stovky miliard rublů, jen v následujícím desetiletí by to podle propočtů ruského listu Kommersant mělo být v přepočtu asi 760 miliard korun. Většina peněz by vedle vybudování mostu přes Kerčský průliv měla jít na plynofikaci poloostrova a na zajištění dodávek. Most, který spojí Krym s ruskou pevninou, by měl být hotov do roku 2018.

Zdroj: ČTK

RuskoStřední a východní Evropa
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie