US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,23 %
NASDAQ+0,28 %
DOW JONES+0,32 %
PX+0,56 %
ČEZ+0,47 %
NVIDIA-0,85 %

Zisk největší švýcarské banky UBS stoupl o 53 %

Největší švýcarské bance UBS vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 53 % na 1,2 miliardy franků, což bylo mnohem více, než čekali analytici. Výsledky podpořila hlavně divize správy majetku bohatých klientů. Banka zveřejnila výsledky o den dříve kvůli zavádějící zprávě z nedělního tisku.

Redakce IW
Redakce IW
27. 7. 2015 | 8:16
Banky

"Kvůli transparentnosti a jako odpověď na určité nesprávné a zavádějící informace, které se staly veřejnými, se UBS rozhodla zveřejnit výsledky hospodaření o jeden den dříve," uvedla banka v prohlášení. Švýcarský týdeník Sonntagszeitung v neděli napsal, že čistý zisk banky stoupl meziročně o 25 %.

Analytici dotazovaní agenturou Reuters v průměru očekávali, že se zisk banky zvýší jen o 3,2 %. Provozní příjmy stouply o 9,4 % na 7,82 miliardy CHF.

Provozní zisk v divizi správy majetku bohatých klientů se více než zdvojnásobil na zhruba 756 milionů CHF. Stejně jako u jiných švýcarských bank klienti z Evropy v poslední době stahovali z UBS peníze a přihlašovali je u daňových úřadů doma. UBS se nicméně podařilo výpadek pokrýt penězi od nových klientů z rozvíjejících se zemí.

Provozní zisk v divizi investičního bankovnictví se snížil o dvě procenta na 551 milionů CHF, provozní příjmy ale stouply o čtyři procenta.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

BankyUBSZisky
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

Akciový býčí trend jako americký národní zájem? Nedivte se!

27. 11.-Andrej Rády
Americké akcie