Kellnerova Open Gate na místě hotelu Praha bude třípodlažní

Prestižní soukromá škola Open Gate II, kterou místo zbouraného hotelu Praha v pražských Dejvicích staví skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, bude mít tři nadzemní podlaží a dvě podzemní. Stavbu chce investor zahájit v lednu 2017, vyplývá z databáze EIA.
Projekt tvoří dvě části. Ve východní části vyroste novostavba školy, která bude mít několik křídel a bude sloužit výuce obou stupňů základní školy a gymnázia. První nadzemní podlaží bude vyhrazeno pro kryté parkoviště se zásobovací částí, kuchyni, školní jídelnu a bufet, přístup na tribuny tělocvičny a blok odborných učeben. V druhém a třetím nadzemním podlaží budou učebny. Do obou západních křídel budovy budou v prvním podlaží učebny prvního stupně základní školy, prostory školní družiny a školní knihovny. Severovýchodní křídlo bude v obou patrech vyhrazeno pro pedagogický sbor.
Druhou součástí bude areál stávajícího zámečku Hadovka, k němuž chce investor přistavět knihovnu. Vedle postaví také nový multifunkční sál. Kromě zámečku, který až do roku 2013 sloužil jako rezidence kanadského velvyslanectví, zrekonstruuje firma stodolu a zahradní domek.
Západní křídlo zámečku bude sloužit dětskému klubu a jako hospodářské prostory, v přístavbě najde místo knihovna a učebny hudební výchovy. Ve východní části mají být prostory pro mimoškolní aktivity, konferenční sál i kavárnu. Ve stodole v jihozápadní části budou dílny výtvarných oborů, ateliéry kresby, sochařství a keramiky.
Investor chce začít stavět v lednu 2017, hotovo má být v červnu 2018. Před tím však potřebuje získat několik povolení. Kromě dvou územních rozhodnutí a tří stavebních povolení také souhlas s pokácením stromů a odstraněním starých staveb. Náklady na výstavbu v dokumentaci firma neuvádí.
Zdroj: ČTK
Aktuality


