US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,48 %
NASDAQ+0,03 %
S&P 500+0,30 %
ČEZ-0,53 %
KB+0,68 %
Erste+1,19 %

Air Bank letos stoupl zisk o tři procenta na 322 milionů Kč

Air Bank stoupl za letošní první tři čtvrtletí čistý zisk o tři procenta na 322 milionů Kč. Počet klientů Air Bank se ke konci září 2015 meziročně zvýšil o 34 % na téměř 395 000. Banka o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Redakce IW
Redakce IW
11. 11. 2015 | 10:04
Banky

Počet běžných účtů se zvýšil meziročně o 48 % na 373 000. Počet spořicích účtů vzrostl o 30 % na 265 000. "Růst počtu klientů se v průběhu letošního roku zrychluje. Jen v srpnu a září k nám přišlo přes 21 000 nových klientů," uvedl generální ředitel Air Bank Michal Strcula.

Objem vkladů na běžných a spořicích účtech klientů meziročně vzrostl o 23 % na 64,2 miliardy Kč. Celkový objem úvěrů v portfoliu Air Bank se zvýšil o šest procent na 26,4 miliardy Kč. Celková bilanční suma stoupla o 23 % na 72,8 miliardy korun. Vlastní kapitál banky se zvýšil o 11 % na 5,1 miliardy korun.

Nové menší banky začaly na tuzemském trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011. Vedle Air Bank, která vstoupila na český bankovní trh v listopadu 2011, to jsou internetová Zuno Bank, která zahájila činnost v červenci 2011, a Equa Bank, jež vznikla v červnu 2011 z Banco Popolare. Lákají klienty především na vedení účtu zdarma, lepší služby, transparentnost a výhodné úročení spořicích účtů. Přecházejí k nim hlavně klienti velkých bank.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group, do které Air Bank patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Zdroj: ČTK

BankyČeská republikaPPF
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

Za rozpočet bych dal vládě trojku, říká člen NERV Petr Janský

2. 9.-Michaela Nováková
Rozpočet