Tisk: Německé země plánují vynaložit na uprchlíky 17 miliard eur

Německé spolkové země plánují v příštím roce vynaložit na řešení uprchlické krize kolem 17 miliard eur. Informoval o tom v úterý německý list Die Welt s odvoláním na údaje ministerstev financí těchto zemí.
List navíc upozornil, že skutečné náklady na uprchlíky by mohly být výrazně vyšší. Rozpočtové plány spolkových zemí jsou totiž založeny na poslední oficiální prognóze centrální vlády, podle které by letos mělo do Německa dorazit 800 000 migrantů. Již na konci listopadu přitom německá policie registrovala 965 000 příchozích.
Německo je nejčastější cílovou destinací uprchlíků z Blízkého východu či severu Afriky. Spolkové země si opakovaně stěžují, že jim příliv migrantů působí značné problémy. Politika otevřených dveří kancléřky Angely Merkelové navíc vytváří napětí v jejím vlastním konzervativním táboře, píše agentura Reuters.
Zdroj: ČTK