US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,40 %
NASDAQ+1,10 %
S&P 500+0,64 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Amazon prý usiluje o většinový podíl v indickém rivalovi Flipkart

Americký internetový obchod Amazon podal oficiální nabídku na koupi 60procentního podílu v indickém rivalovi Flipkart. Informovala o tom ve středu televize CNBC s odvoláním na své zdroje. Nabídka by mohla zkomplikovat snahu amerického maloobchodního řetězce Walmart o získání kontroly nad Flipkartem.

Redakce IW
Redakce IW
2. 5. 2018 | 17:10
Amazon

Analytici nicméně upozorňují, že nabídka Amazonu by mohla narazit na překážky ze strany regulačních úřadů, protože firmy Amazon a Flipkart dominují indickému internetovému obchodu. Podle zdrojů televize CNBC navíc hlavní investoři a zakladatelé Flipkartu nadále upřednostňují dohodu s Walmartem.

Zdroje agentury Reuters již dříve uvedly, že Walmart pravděpodobně do konce června dosáhne dohody o koupi většinového podílu ve Flipkartu za deset až 12 miliard dolarů. Transakce by byla největší akvizicí Walmartu v oblasti internetového obchodu.

Amazon je největším internetovým obchodem na světě a Flipkart je jeho hlavním konkurentem na indickém trhu. Zájem Amazonu o převzetí Flipkartu potvrdily rovněž zdroje agentury Reuters obeznámené se situací, odmítly však poskytnout podrobnější informace.

Zdroj: ČTK

AmazonAmerické akcieFúze a akviziceIndie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie