US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Argentina se v USA odvolala proti rozhodnutí ohledně dluhopisů

Argentina se u Nejvyššího soudu Spojených států odvolala proti rozhodnutí soudu nižší instance, že má zaplatit 1,33 miliardy dolarů věřitelům, kteří se po jejím státním bankrotu v roce 2002 odmítli zapojit do plánů na restrukturalizaci státního dluhu.

Redakce IW
Redakce IW
19. 2. 2014 | 9:14
Argentina

Argentinští představitelé varovali, že rozhodnutí soudu by mohlo vést k další platební neschopnosti země. "Ohrožuje to prosperitu Argentiny a jejích obyvatel, stejně jako bezpočet držitelů argentinských dluhopisů," uvedla podle agentury Reuters argentinská vláda.

Argentina má peníze zaplatit fondům Aurelius Capital Management a NML Capital. Více než 90 % věřitelů Argentiny po bankrotu přistoupilo na snížení hodnoty dluhopisů až o 75 %. Někteří věřitelé, včetně fondů Aurelius a NML, se však rozhodli požadovat soudní cestou plnou hodnotu dluhopisů.

Zdroj: ČTK

ArgentinaSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie