US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ-0,08 %
KB+0,79 %
Erste-0,48 %

Banka UBS díky divizi správy majetku zvýšila zisk o 40 %

Švýcarská banka UBS v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 40 % na 1,595 miliardy USD. Klienti banky, která je největším správcem aktiv bohatých klientů na světě, v prvním čtvrtletí výrazně zvýšili obchodní aktivitu kvůli nestabilitě na trzích vyvolané koronavirem. Banka v pondělí také uvedla, že poskytla více půjček svým bohatým klientům.

Redakce IW
Redakce IW
28. 4. 2020 | 10:38
Evropské banky

Aktivita bohatých klientů pomohla bance k nejlepším čtvrtletním výsledkům od roku 2008. V regionu Asie a Tichomoří pak divize správy majetku vykázala rekordní zisk před zdaněním, zatímco výnosy z transakcí se zvýšily o 93 %.

Zisk před zdaněním divize investičního bankovnictví se více než ztrojnásobil, výnosy pak vzrostly o 44 %. Zisk divize drobných a firemních bankovních služeb ve Švýcarsku se ale o 16 % snížil.

Díky odolnému výkonu správy majetku bohatých je UBS na začátku krize na pevnějších základech než její konkurenti, kteří se zaměřují na firemní a drobné bankovní služby. Bankám HSBC a Santander prudce klesl v prvním čtvrtletí zisk, protože musely výrazně zvýšit rezervy na ztrátové úvěry, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Evropské bankyKoronavirusUBSVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně