US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,56 %
NASDAQ-2,15 %
DOW JONES-0,84 %
PX+1,32 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-1,79 %

Ceny domů a bytů v USA v březnu stouply nejvíc za sedm let

Redakce IW
Redakce IW
7. 5. 2013 | 15:58
Nemovitosti

Ceny domů a bytů ve Spojených státech v březnu vzrostly nejrychlejším tempem za posledních sedm let. Vyplývá to z průzkumu konzultační společnosti Core Logic, podle které se ceny domů a bytů zvyšují už 13 měsíců za sebou. Přispívají k tomu i sami kupující, kteří sázejí na omezenou nabídku nemovitostí.

Ceny domů a bytů v březnu stouply o 10,5 %, což je nejvýraznější nárůst od března 2006. Tehdy v USA vrcholila takzvaná "bublina" nadhodnocených realit. Její následný krach vyvolal vážnou finanční krizi a hlubokou recesi.

V přepočtu na celý rok se ceny v březnu zvýšily v drtivé většině amerických států. V 11 z nich rostly dokonce dvouciferným tempem. Ve srovnání s únorem ceny v březnu stouply o skoro dvě procenta.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

NemovitostiSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie