US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Čínské firmy Weibo a Alibaba se chystají na burzu v USA

Čínští internetoví giganti Weibo a Alibaba se chystají vstoupit na akciovou burzu v USA. Síť Weibo, která nabízí podobnou službu jako Twitter, chce z primární nabídky akcií získat 500 milionů dolarů. Čínský internetový obchod Alibaba Group Holding se podle zdrojů agentury Reuters k primární nabídce v USA chystá v letošním třetím čtvrtletí.

Redakce IW
Redakce IW
15. 3. 2014 | 18:21
Čína

Zájem o vstup na americký trh mezi čínskými společnostmi v poslední době silně roste a o primární nabídku v USA má zájem rekordní počet firem, které chtějí co nejvíce vytěžit z růstu amerických trhů. Zájem je však o akcie těchto firem i ze strany amerických investorů, kteří doufají, že vydělají na prudkém růstu internetového trhu v Číně.

Společnost Weibo ale zatím neposkytla žádné bližší podrobnosti ohledně počtu akcií, které chce prodat, ani za jakou cenu. Uvedla jen, že od debutu v USA si slibuje zvýšení povědomí o značce, a doufá, že se jí tak podaří udržet talenty.

Příjmy společnosti loni stouply trojnásobně a dosáhly 188,3 milionu dolarů, čistá ztráta klesla na 38,1 milionu USD ze 102,5 milionu v předchozím roce. V prosinci měla firma 129,1 milionu aktivních uživatelů měsíčně a počet uživatelů, kteří jsou aktivní denně, vzrostl o 36 %.

Alibaba si vybrala šest bankovních gigantů, kteří povedou její akcie na cestě na americkou burzu.

Zdroj: ČTK

ČínaPrimární úpis akcií (IPO)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie