US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-1,66 %
NASDAQ-2,29 %
DOW JONES-1,65 %
PX+0,75 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-4,14 %

Google a Viacom se dohodly na urovnání žaloby kvůli YouTube

Americká internetová společnost Google Inc. se dohodla na urovnání žaloby s mediálním gigantem Viacom kvůli porušování autorských práv na stránkách YouTube, které patří Googlu. Oznámily to společnosti v úterním prohlášení, podmínky urovnání však nezveřejnily.

Redakce IW
Redakce IW
18. 3. 2014 | 17:11
Alphabet (Google)

Viacom vinil Google z toho, že umožňuje na svou službu YouTube bez povolení umisťovat její videa chráněná autorským zákonem, jako záběry z pořadů South Park a SpongeBob.

Urovnání přichází 11 měsíců poté, co okresní soud odmítl požadavek Viacomu na náhradu škody od Googlu. Viacom se proti rozhodnutí odvolal a slyšení bylo naplánováno na 24. března, uvedla agentura Reuters.

Viacom původně podal v roce 2007 žalobu na YouTube kvůli zveřejňování videí chráněných autorským zákonem a požadoval odškodné ve výši jedné miliardy USD. Případ byl testem dosahu federálního zákona o autorských právech v digitálním prostředí z roku 1998. Zákon omezuje odpovědnost internetových firem za škody, pokud po upozornění držitele práv na konkrétní porušení urychleně zablokují přístup k pirátskému materiálu.

Zdroj: ČTK

Alphabet (Google)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)