US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Moody's: Zavedení dovozních cel poškodí americkou ekonomiku

Rozhodnutí Spojených států uvalit dovozní cla na ocel a hliník z Evropské unie, Kanady a Mexika může sice povzbudit některé americké výrobce, ale ekonomiku USA jako celek zřejmě poškodí. Uvedla to mezinárodní ratingová agentura Moody's.

"Cla zvýší vstupní náklady řady výrobců a mohou vyústit v celkový nárůst cen a vyvolat odvetná opatření, která ublíží některým exportérům z USA," citovala agentura Reuters z prohlášení šéfky společnosti Atsi Shethové.

Spojené státy začnou od pátku podle oznámení amerického ministra obchodu Wilbura Rosse uplatňovat cla ve výši 25 % na ocel a 10 % na hliník z EU, Kanady a Mexika. Globálně USA cla je zavedly již 23. března. Rozhodnutí USA posiluje obavy ze vzniku globální obchodní války.

Zdroj: ČTK

Americká ekonomikaHliníkMezinárodní obchodPrůmyslové kovySpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio