US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Nad aktivitami Facebooku v Číně visí otazník

Plány Facebooku, jak posílit svou přítomnost na čínském trhu, se možná staly obětí konkurenčních politických a obchodních zájmů. Společnost v tomto týdnu oznámila, že v Číně založila dceřinou firmu a vytvoří tam inovační centrum na podporu místních začínajících společností a vývojářů.

Souhlas Číny s vybudováním centra, který bylo možné najít ve vládní databázi, byl ale odstraněn, napsal server BBC s odkazem na informace listu The New York Times.

Spolu se stažením souhlasu zmizela podle listu registrace dceřiné firmy a zmínky o ní byly v čínských médiích částečně cenzurovány.

I když inovační centrum by obyvatelům Číny neumožnilo používat sociální sítě Facebooku, které jsou tam od roku 2009 blokovány, firma by měla v Číně důležitou základnu. Facebook v úterý uvedl, že ve městě Chang-čou je registrována jeho dceřiná firma a že chce vybudovat inovační centrum obdobné těm, co má ve Francii, Brazílii, Indii a Jižní Koreji.
Zatím není zřejmé, proč byla licence na otevření centra stažena. Podle listu The New York Times je možné, že Úřadu pro správu kyberprostoru se nelíbí, že nebyl v rámci schvalovacího prostoru patřičně konzultován.

Zdroj: ČTK

ČínaMeta Platforms (Facebook)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně