US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Padělaných bankovek a mincí ke konci března meziročně ubylo

Česká národní banka v prvním čtvrtletí zadržela 321 padělaných a pozměněných bankovek a mincí. To je v meziročním srovnání pokles o 11 %, loni za stejné období ČNB zadržela 360 padělků. Stoupl počet padělků v korunách, naopak v eurech i dolarech klesl.

Redakce IW
Redakce IW
30. 4. 2020 | 10:53
ČNB

Nejvíce padělků mincí a bankovek bylo v českých korunách, celkem 235. Ve stejném období loni jich bylo 165. Počet padělků eur klesl na 73 z loňských 150 a v dolarech na 10 z loňských 17.

Za celý loňský rok bylo v ČR zadrženo 1828 padělaných a pozměněných bankovek a mincí všech měn, meziročně o 14 % méně. Šlo o pátý meziroční pokles v řadě.

V České republice bylo ke konci loňského roku v oběhu přes 2,5 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o 4,5 %. Hodnota peněz v oběhu stoupla z předloňských 616 miliard na zhruba 642 miliard korun.

Zdroj: ČTK

ČNBPeníze
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie