US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,92 %
NASDAQ-0,84 %
DOW JONES-1,18 %
PX-0,86 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA-2,76 %

Procento nejbohatších bude prý vlastnit víc než zbytek lidstva

Majetek nejbohatších lidí světa, kteří tvoří jedno procento světové populace, překročí v roce 2016 celkový majetek ostatních 99 % obyvatel planety. Uvedla to v pondělí nevládní organizace Oxfam. Krátce před tradičním Světovým ekonomickým fórem v Davosu vyzvala ekonomické mocnosti k úpravě těchto podle ní závratných nerovností.

Redakce IW
Redakce IW
19. 1. 2015 | 11:42
Bohatství

"Podíl světového majetku v držení jednoho procenta nejbohatších se ze 44 % v roce 2009 zvýšil na 48 % v roce 2014 a v roce 2016 překročí 50 %," upřesnila britská organizace ve zprávě.

"Propast mezi velmi bohatými a zbytkem populace se rychle prohlubuje. Mezinárodní lídři by se měli pustit do osobních zájmů velkých hráčů, kteří brání spravedlivějšímu a více prosperujícímu světu," řekla generální ředitelka Oxfam Winnie Byanyimaová, která bude spolupředsedkyní konference v Davosu.

Byanyimaová v této souvislosti chce, aby se letos uspořádal světový summit o daních s cílem "přepsat mezinárodní fiskální pravidla".

Oxfam vyzývá země, aby přijaly plán pro boj proti nerovnostem, a to například potíráním daňových úniků, prosazováním bezplatných veřejných služeb, větším zdanění kapitálu, zavedením minimální mzdy či zaváděním sociální ochrany pro nejchudší lidi.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

BohatstvíChudobaNejbohatší investoři a byznysmeni
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie