TOP 10 videí na YouTube za rok 2014

Nejsledovanějším videem se letos na videoportálu YouTube stal čtyřminutový klip, ve kterém pes v kostýmu obřího pavouka děsí nic netušící kolemjdoucí. Mezi deseti nejpopulárnějšími videy roku 2014, jejichž seznam YouTube zveřejnil minulý týden, ale najdete i dojemné zachycení prvních polibků či neuvěřitelný pěvecký výkon řádové sestry. Pokud jste některý z následujících deseti klipů dosud neviděli, máte před koncem roku co napravovat.

10. Atraktivní žena na ulici prožívá peklo

Se zvědavými pohledy mužů se již někdy v životě setkala asi každá žena. Čeho je ale moc, toho je příliš. Herečka Shoshan Robertsová se nechala skrytou kamerou natočit, jak prochází newyorskými ulicemi. Výsledek byl šokující. Během deseti hodin Robertsovou slovně obtěžovalo více než sto mužů. Zveřejnění videa, které si již přehrálo přes 38 milionů lidí, ale to nejhorší teprve odstartovalo. Robertsové po nahrání klipu na YouTube přišly stovky urážlivých a výhružných vzkazů, se kterými se nakonec musela obrátit na policii.

9. Epická rapová bitva: Superman vs. Goku

Stejně tak, jako nedají Američané dopustit na svého Supermana, nenechají si Japonci sáhnout na Gokua. Jak by to asi vypadalo, kdyby si to tito dva superhrdinové rozdali v rapovém souboji, ukazuje video, které si od poloviny května dosud pustilo necelých 42 milionů lidí. A kdo že nakonec z bitvy vyšel vítězně? Posuďte sami.

8. Řvoucí ďábel v dětském kočárku

Co uděláte, když jdete po ulici a z opuštěného kočárku uslyšíte zoufalý křik? Pokud vás napadne jít zkontrolovat, jestli je s dítětem vše v pořádku a zda se poblíž nenacházejí jeho rodiče, můžete si připsat plusové body za potenciální dobrý skutek. Problém nastane ve chvíli, když v kočárku, do kterého právě nahlížíte, neleží tak úplně normální dítě. Řvoucí mimino ve virálním klipu k filmu Zrození ďábla zatím na internetu stihlo vyděsit téměř 50 milionů lidí.

7. I bezbranná zvířata umějí milovat

Americký Super Bowl, finálový zápas play-off severoamerické Národní fotbalové ligy, který se hraje vždy o prvním únorovém víkendu, je v USA tradičně nejsledovanějším sportovním utkáním roku. Tomu odpovídá i cena reklamního času v přestávkách. Cena za třicetisekundový spot se pohybuje kolem čtyř milionů dolarů, ani to ale inzerenty nedokáže odradit. Během letošního Super Bowlu se do paměti diváků vryla zejména reklama na pivo Budweiser, ve které se štěně nechce smířit s tím, že by mělo opustit svého milovaného koně. Na YouTube reklamní spot dosud vidělo 54 milionů diváků.

6. Mladíci rapující o šikaně dojali i Simona Cowella

Pěvecké duo náctiletých chlapců, které si říká Bars & Melody, si o pozornost řeklo v soutěži Británie má talent. Patnáctiletý Charlie Lenehan a třináctiletý Leondre Devries na pódium v britské verzi známé soutěže nastoupili jako obyčejní kluci, domů již se ale o chvíli později vraceli jako hvězdy světového formátu. Svou písní, ve které rapovali o šikaně, málem rozbrečeli i samotného Simona Cowella, nejpřísnějšího porotce soutěže. Cowell duo odměnil stiskem zlatého tlačítka, jež je poslalo přímo do finálových živých vystoupení. Výkon Charlieho a Leondra od té doby vidělo takřka 58 milionů lidí.

5. Pozor na nošení iPhonu 6 Plus v zadní kapse kalhot

Na oficiální odhalení nové generace chytrých mobilních telefonů iPhone od firmy Apple na celém světě čekaly miliony lidí. O to větší zklamání pak někteří z nich prožili, když se ukázalo, že se extrémně velký iPhone 6 Plus zřejmě nikdy nestane produktem, na který by Apple i jeho zákazníci s láskou vzpomínali. Jak ve svém videu, které dosud vidělo kolem 60 milionů lidí, ukázal Lewis Hilsenteger, iPhone 6 Plus se nevyplatí vystavovat příliš velkému tlaku. V opačném případě se totiž telefon může v nejslabším místě nevratně ohnout, nebo dokonce úplně zlomit.

4. Zpívající jeptiška miláčkem Italů

Druhá Susan Boyle, i tak se někdy říká nenápadné pětadvacetileté italské jeptišce Cristině Scuccii, která se letos stala fenomenální vítězkou pěvecké soutěže Hlas Itálie. Cristina prý odmalička snila o tom, že se z ní jednou stane slavná zpěvačka. V jejím snu jí nakonec nezabránilo ani tmavé roucho, které oblékla v roce 2009. Sestra Cristina do soutěže vstoupila s písní No One od Alicii Keys a porotce si okamžitě získala. Na kontě má nyní slušných 67 milionů zhlédnutí.

3. Připomenutí prvního polibku

Vzpomenete si ještě někdy, jak vypadal váš první polibek? Většina lidí si po pár letech nevzpomene ani na to, kde a s kým tento magický okamžik prožila. Dvacet mladých lidí si alespoň připomnělo, jaké to je, když se jejich ústa poprvé setkají s někým, koho nikdy předtím neviděli. Video, ve kterém nechybí rozkošné rozpaky ani erotický náboj, vidělo od začátku března zhruba 95 milionů lidí.

2. Fotbalová přehlídka lahodící oku každého fanouška

Tolik fotbalových hvězd se pohromadě jen tak nevidí. Cristiano Ronaldo, Neymar, Wayne Rooney, Zlatan Ibrahimović, Gerard Piqué, Gonzalo Higuaín, Mario Götze, Eden Hazard, Thiago Silva, Andrea Pirlo, David Luiz, Andrés Iniesta, Thibaut Courtois a Tim Howard. Ti všichni se na konci dubna objevili v reklamě sportovní značky Nike a předvedli, že se nálepkou fotbalových kouzelníků nepyšní jen tak. Přehlídka fotbalových parádiček, brankář Tim Howard coby Hulk a závěrečná panenkovská penalta daly dohromady více než 100 milionů zhlédnutí.

1. Co vznikne, když zkřížíte psa a pavouka?

Vůbec největším hitem se letos na YouTube stalo video, které by si raději neměli pouštět lidé trpící arachnofobií. Polák Sylwester Wardega svého psa Chica navlékl do kostýmu pavouka a sám převlečený za jednookého netvora ho v noci nechal strašit náhodné kolemjdoucí. Klip, který se na videoportálu objevil na začátku září, zhlédlo za pouhé čtyři dny 41 milionů diváků, ke kterým do poloviny prosince přibylo ještě dalších zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj:
YouTube
Přestat sledovat
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Zábava a zábavní průmysl
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
27. 2. 2021 20:31
V PONDĚLÍ V 10 HODIN ŽIVĚ: Expertní tržní výhled
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat
25. 2. 2021 17:01
David Navrátil (Česká spořitelna): České zadlužení může být problém, výnosy dluhopisů ztrácejí v…
Česká ekonomika
Přestat sledovat
David Navrátil
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat