Ukrajina prý Gazpromu za plyn dluží přes dvě miliardy dolarů

Ukrajina dluží ruskému plynárenskému gigantu Gazprom přes dvě miliardy dolarů za dodávky plynu za srpen, říjen a za listopad. V prohlášení to ve středu podle agentury Reuters uvedl generální ředitel Gazpromu Alexej Miller. Na urovnání závazku se podle něj strany zatím nedohodly.
"Hledáme způsoby řešení tohoto problému, jednáme, ale v tomto okamžiku žádné dohody nebylo dosaženo," sdělil Miller podle Reuters.
Šéf ukrajinského podniku Naftogaz podle úterních zpráv uvedl, že se s Gazpromem dohodl na odložení plateb za zemní plyn dodaný v letošních posledních třech měsících do jara.
Naftogaz minulý měsíc na týden zastavil dovoz ruské ropy, aby si vymohl snížení cen. Spor o plyn mezi oběma zeměmi vyvolal obavy o narušení dodávek ruského plynu do Evropy.
Zdroj: ČTK
Aktuality
