10 kroků ke štěstí

Máte občas pocit, že váš život není takový, jaký by mohl být? Zkuste se na svět dívat trochu jinak, změňte své návyky. Budete-li naslouchat následujícím deseti radám, může se z vás během pár dnů stát jiný člověk.

1. Soustřeďte se na pozitiva: Média se v zájmu boje o sledovanost snaží diváky a čtenáře šokovat. Snaží se je držet v napětí, nejistotě. Ve skutečnosti je ale svět místem, kde pozitivní výrazně převažuje nad negativním. Zkuste se proto soustředit především na pozitivní zprávy a všímejte si toho, co vám dělá radost.

2. Nesrovnávejte se: V době sociálních sítí je to těžké, zkuste ale svůj život nesrovnávat se životy lidí ze svého okolí. Každý se prezentuje jen úspěchy, na Facebooku nebo na Instagramu tak můžete snadno nabýt dojmu, že zatímco vy jen chodíte do práce, lidé kolem vás si neustále užívají.

3. Investujte do přátelství: Ne nutně peníze, hlavně čas. Setkávejte se pravidelně s přáteli. Nezištně jim pomozte, když se na vás obrátí. Dobré vztahy s přáteli a rodinou a vědomí, že s nimi můžete počítat v dobrých i špatných časech, jsou k nezaplacení.

4. Nevzpírejte se víře: Nemusí jít hned o víru v boha. Pokud máte pocit, že má svět nějaký vyšší smysl, nesnažte se to popírat jen proto, že jsou lidé ve vašem okolí či Češi obecně zapřísáhlými bezvěrci. S vírou v něco vyššího získáte i "potřebu" držet se určitých morálních zásad.

5. Myslete na své zdraví: Za peníze si můžete koupit prakticky cokoli, zdraví vám ale peníze nezajistí. Hlídejte si jídelníček, hýbejte se, choďte na pravidelné lékařské prohlídky, snažte se vyhýbat stresu. Většina lidí si význam zdraví bohužel uvědomí, až když je pozdě.

Když volatilita naroste, investorům se děje (i) těchto 8 věcí
Když ceny akcií padají a volatilita roste, investory to zpravidla nenechává chladnými (platí to i v případě, že ceny akcií rostou, jen dopady bývají jiné, přesně do dalšího propadu). Jak také vyšší volatilita působí na psychiku tržních hráčů?

6. Odměňujte se: Není nic špatného na tom, když s penězi zacházíte šetrně. Na druhou stranu, žít jako asketa není moc zábavné. Stanovte si podmínky, na základě kterých budete sami sebe odměňovat. Třeba za měsíc poctivého sportování si můžete dopřát dražší večeři nebo masáž.

7. Soustřeďte se na zážitky: O majetek můžete snadno přijít, zážitky jsou to jediné, co vám nikdo nevezme. Jestli se rozhodujete mezi novým telefonem za 30 tisíc a týdenní dovolenou, neváhejte a sbalte kufry. Sice možná nebudete moct na Instagram postovat fotky z pláže, užijete si ale úžasné chvíle.

8. Nepracujte jen kvůli penězům: V práci jsme běžně osm hodin. Opravdu si myslíte, že je dobrý nápad strávit třetinu dne něčím, co vás nebaví, něčím, co děláte s odporem? Zamyslete se nad tím, jaká práce by vás naplňovala. Pokud vás něco nebaví, budou i vaše výstupy špatné.

9. Buďte štědří: Lidé si často myslí, že čím více peněz utratí za "své věci", tím šťastnější budou. Opak je pravdou. Největší potěšení přináší dělat radost druhým. Rodině, přátelům. Řeč není o darech za desetitisíce, ale o drobnostech, kterými ukážete, že umíte naslouchat a že vám na okolí záleží.

10. Plánujte: Štěstí přeje připraveným. Plánujte si věci pro jednotlivé dny, nebojte se ale zkusit hledět i dále. Založení rodiny nebo pořízení si vlastního bydlení asi nevyjdou s přesností na rok, už jen vědomí toho, že víte, jakým směrem se ubíráte, ale do vašeho života vnese větší klid.

4 kroky ke štěstí aneb Jak jít naproti úspěchu v osobním životě i v práci
Každý svého štěstí strůjcem. Proti tomu nelze nic namítat. Co ale udělat pro to, abyste své šance na štěstí a úspěch (trochu) posílili?
Zdroj:
HumbleDollar
Psychologie
Přestat sledovat
Úspěch
Přestat sledovat
22. 10. 2021 12:10
Šura: Amazon stále prudce roste, jeho akcie mám v portfoliu už roky
Akciové tipy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 21:00
Petr Novotný (Investiční web): Zůstávám věrný akciím, půdě a private equity. Věřím, že mé portfolio…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Hospodářský růst
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 17:00
Povolební Česko aneb Co čekat v ekonomice, politice a energetice
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
19. 10. 2021 6:40
Carl Icahn: Akciový trh jednou musí narazit do zdi postavené z nově vytvořených peněz
Americké akcie
Přestat sledovat
Carl Icahn
Přestat sledovat
Investiční guru
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Kvantitativní uvolňování
Přestat sledovat
Nejbohatší investoři a byznysmeni
Přestat sledovat