US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Zisk polského těžaře KGHM stoupl v prvním pololetí o 66 %

Polskému těžaři mědi KGHM stoupl v prvním pololetí čistý zisk o 66 % na 491 milionů zlotých (tři miliardy korun). Hospodaření podpořil růst cen mědi a molybdenu, uvedla firma.

Redakce IW
Redakce IW
17. 8. 2017 | 21:22
Těžba

Výsledky však zaostaly za odhady analytiků, kteří čekali zvýšení zisku až na 637 milionů zlotých. Nižší růst, než čekali analytici, způsobil vývoj směnných kurzů a růst nákladů. Příjmy stouply o 15 % na 9,7 miliardy PLN.

"Jasné zvýšení tržeb z prodeje a provozních výsledků KGHM Group ve druhém čtvrtletí jsou hlavně výsledkem pokračujících pozitivních makroekonomických tendencí," uvedl v prohlášení generální ředitel Radoslaw Domagalski-Labedzki. Růst však brzdil vývoj směnných kurzů.

Průměrná cena molybdenu v první polovině roku stoupla meziročně o 19 %. Průměrná cena mědi se zvýšila o 22 %. KGHM je druhým největším producentem mědi v Evropě, těží také zlato, stříbro, nikl, molybden, olovo nebo platinu. V současnosti provozuje devět dolů v Polsku, Kanadě, USA a Chile.

Zdroj: ČTK

KomodityMěďPolskoTěžba
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie