US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

SLEDOVALI JSME ŽIVĚ: Sobotkova vláda kvůli kontroverzím kolem Andreje Babiše podá demisi. Nechci, aby se z Babiše stal mučedník, řekl premiér

Premiér Bohuslav Sobotka v úterý na mimořádné tiskové konferenci oznámil, že jeho vláda podá demisi. Sobotka se tímto způsobem rozhodl reagovat na kauzy spojené s ministrem financí Andrejem Babišem. Demisi doručí prezidentovi Miloši Zemanovi během tohoto týdne. Koruna po oznámení demise mírně oslabila. Aktuální dění jsme na Investičním webu sledovali celý den živě.

Redakce IW
Redakce IW
2. 5. 2017 | 13:47
Politika

Sobotka v předešlých dnech uvedl, že uvažuje o odvolání Babiše, tento krok by však podle jeho úterních slov mohl z ministra financí udělat mučedníka, a jediným řešením je proto demise celého kabinetu.

Koruna k euru po oznámení demise české vlády krátce oslabila z 26,88 nad 26,96 EUR/CZK. Do 14.00 se ale opět vrátila pod 26,90 EUR/CZK. Finanční a kapitálové trhy demise vlády zatím nijak neovlivnila, uvedl analytik banky CREDITAS Roman Koděra. Index pražské burzy zůstal prakticky bez reakce. "Protože teď žádná z firem obchodovaných na parketu pražské burzy není v přímé vazbě na vládní rozhodnutí, nedomnívám se, že by se mělo něco změnit," dodal Koděra.

Zdroj: ČTK

Česká korunaČeská republikaPolitika
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár