US MARKETOtevírá za: 7 h 45 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Stellantis chce zavřít závod na dodávky v Británii, ohroženo je 1 100 míst

Evropský výrobce automobilů Stellantis plánuje zavřít svůj závod na výrobu dodávek Vauxhall v britském Lutonu, protože chce sloučit výrobu užitkových vozů v zemi pouze do jednoho závodu. Ohroženo je více než 1 100 pracovních míst. Uvedla to v úterý společnost.

Kolektiv autorů - redakce
Kolektiv autorů - redakce
26. 11. 2024 | 18:53
Auta

Stellantis, který vlastní také značky Peugeot, Citroën, Chrysler či Fiat, oznámil, že výrobu chce přesunout do závodu v Ellesmere Port na severu Anglie. Zde také investuje dalších 50 milionů liber do výroby plně elektrických vozů a vytvoří stovky pracovních míst. Části zaměstnanců z Lutonu pak nabídne možnost přesunout se do Ellesmere Port.

Stellantis v červnu vyzval britskou vládu, aby přišla s dalšími kroky, které by podpořily poptávku po elektromobilech, a pomohla tak firmám splnit nařízení, podle kterého musí automobilky prodávat více elektromobilů, jinak jim hrozí vysoké pokuty, upozornila agentura Reuters. Firma také varovala, že nečinnost by mohla způsobit zastavení výroby v Británii. Dnes se objevily spekulace, že by vláda mohla tuto povinnost zmírnit, protože kupující s nákupem elektromobilů váhají a automobilkám se nedaří požadované procento elektromobilů prodat.

Stellantis investoval v roce 2021 do závodu v Ellesmere Port 100 milionů liber, aby jej přebudoval na výrobu bateriových lehkých užitkových vozidel. Podle údajů z roku 2023 měl Stellantis v Evropě více než 135 000 zaměstnanců.

Oznámení Stellantisu přichází jen několik dní poté, co Ford oznámil, že v příštích třech letech zruší v Británii 800 pracovních míst. Jako důvod uvedl slabou poptávku po elektromobilech.

Zdroj: ČTK

AutaAutomobilový průmysl (automotive)ElektromobilitaEvropské akcieSpojené království
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa