US MARKETZavírá za: 2 h 14 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Koupě norské Opery Číňany zkrachovala, firma ale schválila alternativní dohodu

Avizované převzetí norské softwarové firmy Opera Software skupinou čínských firem za 1,24 miliardy USD se neuskuteční. V pondělí to oznámila norská firma. Společnosti podle jejího předsedy neobdržely souhlas regulátorů s dohodnutou transakcí. Představenstvo Opery ale schválilo alternativní dohodu, v jejímž rámci čínské konsorcium převezme některé součásti této firmy za 600 milionů USD.

Čínské konsorcium učinilo nabídku na převzetí Opera Software letos v únoru. Norská firma by tím získala dodatečné finanční prostředky a napojení na nové zákazníky v Číně. Minulý týden ale Opera upozornila, že dohodnutá transakce ještě musí získat souhlas regulátorů.

Předseda norské firmy Sverre Munck v pondělí uvedl, že regulatorní souhlas do vypršení závěrečné lhůty minulý týden v pátek nepřišel. Odmítl však sdělit, zda chyběl souhlas čínských regulátorů, či regulačních úřadů v USA, nebo obou zároveň.

"Nebylo to uzavřeno," uvedl Munck podle agentury Reuters během telekonference.

Čínské konsorcium, které zahrnuje společnosti Qihoo 360 Technology Company a Beijing Kunlun Tech Company, ale nyní plánuje převzít divizi internetového vyhledávače, dále sekci pro aplikace pro sledování výkonu a na ochranu soukromí a divizi technologických licencí. Také má v plánu koupit podíl Opery v čínském společném podniku nHorizon.

Opeře zůstane divize reklamy a marketingu a dále aktivity spojené s televizním vysíláním a s počítačovými hrami.

Nejznámějším produktem Opery je stejnojmenný prohlížeč určený hlavně pro mobilní přístroje. Uživatelům umožňuje rychleji surfovat po internetu, neboť využívá méně dat.

Zdroj: ČTK

ČínaFúze a akviziceNorsko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika