US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+1,00 %
NASDAQ+0,52 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,59 %
KB+0,30 %
Erste-0,20 %

Immofinanz prodává nákupní centra v Moskvě, sloučí se s CA Immo

Rakouská realitní skupina Immofinanz se dohodla na prodeji pěti svých nákupních center v Moskvě. Za 901 milionů eur je převezme ruská společnost Fort Group, uvedl v pondělí rakouský podnik. Immofinanz tak odstranil poslední překážku, která stála v cestě chystanému spojení s menším rakouským rivalem CA Immo.

Redakce IW
Redakce IW
13. 11. 2017 | 16:18
Rakousko

Akcie Immofinanz na zprávu zareagovaly růstem o 3,5 procenta na dvouměsíční maximum, akcie CA Immo zpevnily o 0,4 procenta.

Immofinanz prodejem nákupních center v Moskvě odchází z ruského trhu. Dohodou s petrohradskou firmou Fort Group si uvolní ruce a může se zaměřit na svůj hlavní cíl stát se jedním z 12 největších subjektů na evropském trhu komerčních realit.

Immofinanz loni v dubnu koupila v CA Immo 26 procent se záměrem, že se s tímto rivalem v budoucnu zcela spojí. Postup ale váznul právě na prodeji ruských aktiv. Mluvčí Immofinanz v pondělí agentuře Reuters sdělila, že jednání by měla být v dohledné době obnovena.

Společnost podniká na sedmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko. V Česku nyní nabízí prostory v Praze a Brně.

Zdroj: ČTK

Fúze a akviziceNemovitostiRakouskoRealitní trhRusko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná