US MARKETZavírá za: 4 h 25 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META+0,51 %
TSLA+4,07 %
AAPL-0,28 %

Automobilka Daimler odkoupí podíl v carsharingové Car2Go

Německá automobilka Daimler se dohodla na koupi 25procentního podílu firmy Europcar ve společnosti pro sdílení automobilů (carsharing) Car2Go. Uvedla, že za něj zaplatí 70 milionů eur. Podle zdrojů agentury Reuters plánuje vytvořit společný podnik na sdílení vozů, alternativní taxislužbu, dobíjení elektromobilů a digitální parkovací služby s konkurenční firmou BMW a její dceřinou carsharingovou společností DriveNow.

Společnosti tento plán zatím nepotvrdily, ale když BMW v lednu vykoupila z DriveNow firmu Sixt, nahlíželo se na to jako na první krok k uzavření takové aliance, napsala agentura Reuters. Daimler minulý měsíc uvedl, že je úvahám k širšímu spojenectví nakloněn. Know-how získané z Car2Go hodlá využít při vývinu samořízených vozů.

Trh s alternativní taxislužbou tvoří v současné době přibližně třetinu globálního trhu taxislužeb. Podle analýzy společnosti Goldman Sachs by do roku 2030 po zavedení samořízených taxi mohl vzrůst až osmkrát a generovat 285 miliard dolarů.

Daimler začátkem února oznámil, že loni zvýšil zisk před zdaněním a odpisy o 14 procent na rekordních 14,7 miliardy eur. Koncern rovněž uvedl, že za loňský rok vyplatí zaměstnancům jednorázovou odměnu 5700 eur. Daimler vyrábí například luxusní automobily Mercedes-Benz.

Zdroj: ČTK

Daimler Truck HoldingEvropské akcieFúze a akvizice
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika