US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+1,56 %
NASDAQ+2,21 %
DOW JONES+1,29 %
PX+0,45 %
ČEZ+0,47 %
NVIDIA+2,42 %

Firmy Smurfit a WestRock se dohodly na spojení v hodnotě téměř 20 miliard USD

Irská společnost Smurfit Kappa se dohodla na spojení se svým americkým konkurentem WestRock. Fúzí firem vznikne jeden z největších producentů papíru a obalů na světě, jeho tržní hodnota bude téměř 20 miliard dolarů. Firmy to v úterý oznámily v tiskové zprávě.

Redakce IW
Redakce IW
12. 9. 2023 | 10:11
Americké akcie

Sloučená společnost se bude jmenovat Smurfit WestRock a sídlo bude mít v Dublinu. Kombinované tržby obou subjektů za 12 měsíců do konce června dosáhly 34 miliard USD, což ze sloučené firmy dělá největšího producenta obalů na světě s akciemi na burze. Podle sdělení firem bude nový subjekt jedničkou na trhu udržitelných obalů.

Akcionáři WestRock podle dohody získají za jednu svou akcii jednu akcii sloučené firmy a k tomu pět dolarů, což odpovídá ceně 43,51 USD. Akcionáři Smurfit Kappa za jednu svou akcii obdrží jednu akcii nové firmy. Akcionáři Smurfit Kappa by tak měli vlastnit v nové firmě podíl 50,4 %, akcionáři WestRock pak 49,6 %. Spojení by mělo být dokončeno v druhém čtvrtletí příštího roku.

Smurfit nyní působí ve 22 evropských zemích včetně České republiky, ve 13 zemích Jižní, Střední a Severní Ameriky a v jedné africké zemi. Je největším evropským výrobcem papíru a obalů, zatímco WestRock je druhou největší obalovou společností v USA.

Analytici banky Credit Suisse už dříve upozornili, že spojení má významné strategické a provozní výhody. Posílí také přítomnost skupiny na americkém kontinentě, zejména v rychle rostoucí Střední Americe.

Zdroj: ČTK

Americké akcieEvropské akcieFúze a akvizice
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

Je na trhu bublina? Tohle jsou 4 možnosti, jak můžete investovat

7. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie