US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,32 %
NASDAQ+0,22 %
DOW JONES+0,60 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-0,30 %

Merck & Co za 3 miliardy USD kupuje firmu EyeBio, rozšíří nabídku očních léků

Americká farmaceutická společnost Merck & Co se dohodla na koupi soukromé biotechnologické společnosti EyeBio. Hodnota transakce bude činit až tři miliardy dolarů. Akvizice má rozšířit nabídku experimentálních léků Merck & Co o přípravky na oční choroby.

Redakce IW
Redakce IW
29. 5. 2024 | 17:16
Americké akcie

Dohoda je další z řady nedávných akvizic firmy Merck & Co, jejichž cílem je snížit závislost na imunoterapeutickém léku Keytruda. Ten má do konce desetiletí ztratit patentovou ochranu, bude tak čelit konkurenci levnějších přípravků.

Firma Merck & Co v únoru oznámila, že hledá příležitosti k uzavření dohod v hodnotě až 15 miliard USD. Mezi její poslední akvizice patří loňská koupě firmy Prometheus Biosciences za 10,8 miliardy USD a koupě aktivit zaměřených na chov vodních živočichů firmy Elanco za 1,3 miliardy USD letos v únoru, uvedla agentura Reuters.

Mezi přípravky EyeBio patří lék Restoret na onemocnění sítnice. Ten by měl v druhé polovině letošního roku vstoupit do střední až pozdní fáze testování na léčbu diabetického makulárního edému, což je typ otoku oka. Testuje se také u pacientů s neovaskulární, věkem podmíněnou makulární degenerací, což je onemocnění, které postihuje více než 200 milionů lidí na celém světě.

Firma EyeBio působí pod názvem Eyebiotech a má operace v USA a Británii. Založila ji firma SV Health Investors, kterou podporuje Kate Binghamová, bývalá šéfka britské pracovní skupiny pro vakcíny proti covidu-19.

Zdroj: ČTK

Americké akcieBiotechnologieFúze a akviziceMerck & Co
Sdílejte:

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny