10 nejlepších akcií pro příštích 10 let

Chystáte se na dlouhodobou investici a hledáte pro své akciové portfolio zaručené hity? Z tisíců akcií listovaných na světových burzách jsme pro vás vybrali 10 nejzajímavějších titulů, které za poslední dekádu dokázaly investorům vydělat slušné peníze a jejichž potenciál stále není vyčerpán.

Minulá výkonnost nemůže být zárukou budoucích výnosů. Časy se mění a odhadovat faktory, které mohou ovlivnit prosperitu jednotlivých firem, můžeme leda z křišťálové koule. Přesto všechno zatím nasvědčuje tomu, že by firmy z uvedeného seznamu měly "těšit" i investory, kteří se pro jejich nákup rozhodnou až dnes.

Klíčem ke konkurenceschopnosti a dlouhodobě dobré výkonnosti je schopnost adaptovat se na nové tržní podmínky. Vybranou desítku spojuje právě flexibilita, dobře cílené inovace a udržení tržeb a zisků v jakémkoli ekonomickém prostředí.

Amazon.com

Jde o společnost, která odstartovala maloobchodní revoluci a boom internetového obchodování. Jedná se o klasický "americký sen". Zakladatel a dnešní šéf Amazonu Jeff Bezos je geniální obchodník, jeho vize změnila na celém světě způsob nakupování - od knížek po zahradní stroje.

Akcie byla oblíbenou investicí už v 90. letech, její kouzlo však nevyprchalo ani v novém miléniu. Myslíte si, že by snad mohlo elektronické nakupování v následující dekádě vymizet? My také ne, proto v případě této akcie říkáme: "Buy!"

Apple

I přes mírné zklamání analytiků z výsledků z minulého týdne zůstává Apple fenoménem. Technologická firma spoluzaložená nedávno zesnulým Stevem Jobsem je jedním z nejpoutavějších příběhů historie byznysu. Produkty Applu obrátily zcela změnily životní styl. Začalo to Macy, následovaly iPod a iTunes, iPhone a iPad.

AT&T

AT&T je rovněž ikonou byznysu již po několik desetiletí. Dnes je spojována s poskytováním telekomunikačních služeb nové generace pro zákazníky na celém světě. Posledním hitem byly mobilní služby, ale můžeme si být jistí, že AT&T ani v příštích deseti letech nezaspí, protože má velmi schopný management, který okamžitě zareaguje na každou výzvu.

Caterpillar

K růstu světové ekonomiky neodmyslitelně patří výstavba. A z toho těží výrobce těžké techniky Caterpillar. Se žlutočerným logem této zavedené firmy se setkáte doslova na každém rohu. Dá se očekávat, že díky velkým investičním projektům na rozvíjejících se trzích (především v Číně, Indii, Brazílii a Rusku) zdroje zisků tohoto průmyslového obra jen tak nevyschnou.

Nejlepší akcie na světě? Tady jsou!

Coca-Cola

Žádná jiná značka není na světě tak rozšířená. Nápoje od Coca-Cola můžeme spatřit i v chudých částech rozvojového světa. A s tím, jak se na mladých trzích začíná zvyšovat kupní síla, zažije i tato jednička mezi nealkoholickými nápoji další růst svého "impéria".

Exxon Mobil

Ropa je životodárnou tekutinou světové ekonomiky. Kdo napojí žíznivý svět? Exxon! Jde o nejziskovější firmu v historii, a to proto, že dokáže dlouhodobě udržet na uzdě náklady na průzkum nových nalezišť i na samotnou těžbu a rafinaci ropy. Narůstající poptávka po ropě na mladých trzích bude pro Exxon zajisté klíčovým faktorem růstu v následující dekádě.

Goldman Sachs

Investiční banka Goldman Sachs, je pomyslným mostem mezi Wall Street a Washingtonem. Bývalí vrcholoví manažeři této instituce zastávají vysoké posty v administrativě. V dalších deseti letech se nejspíš nic nezmění na výjimečných vztazích Goldman Sachs a vlády. Navíc má firma stabilní zdroj zisků ze svých investičních a obchodních aktivit.

IBM

IBM se z výrobce psacích strojů vypracovala ve firmu poskytující nejsofistikovanější IT technologie. Dokud bude ve světě potřeba zpracovávat a ukládat data, má IBM o byznys postaráno. Klíčem k úspěchu IBM je v současnosti přesun ke cloud computingu.

Johnson & Johnson

Demografická situace na vyspělých trzích nasvědčuje tomu, že budou stárnoucí baby boomers stále více poptávat produkty z oblasti zdravotní péče. Firma má diverzifikovaný sortiment – od zubní péče po kloubní přípravky na předpis. Zkrátka na cokoli, co trápí obyvatele světa, má Johnson & Johnson lék nebo vybavení.

McDonald's

Nikdo nevládne světu fast foodů tak jako "Mekáč". Big Mac, hranolky a zmrzka od Maca, tradiční kombinace, kterou naleznete v kterékoli jeho restauraci. A McDonald's nepřestává expandovat, už nyní nabízí své služby v největším počtu zemí světa ze všech řetězců!

Zdroj:
InvestorPlace.com
Mohlo by vás zajímat
25. 2. 2021 21:31
ABCD investora: Tipy na výběr akcií (nejen) ve středoevropském regionu
Akcie ČR
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Large caps
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Small caps
Přestat sledovat
Střední a východní Evropa
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
1. 3. 2021 12:21
Úspěšný byznys vs. narůstající nejistota: Myslete na nemyslitelné!
Byznys a podnikání
Přestat sledovat
Koronavirus
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
27. 2. 2021 20:31
Vladimír Vávra (WOOD & Company): Na americkém trhu probíhá spíše rotace, k hlubší korekci nevidím…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
26. 2. 2021 12:21
Česko v roce 2030: Moderní trendy člověka ze služeb hned tak nevytlačí, věří ekonom David Marek
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Přestat sledovat