10 společností z indexu S&P 500, které se letos chystají vyplácet vyšší dividendu

Dividendové tituly by měly být nedílnou součástí každého správně diverzifikovaného portfolia. Následujících deset společností oznámilo v nedávné době navýšení dividendy pro letošní rok, a investoři by tak jejich cenným papírům rozhodně měli věnovat pozornost. Již proto, že řada firem letos naopak výplaty dividend pozastavuje.

1. MarketAxess

  • dividendový výnos: 0,60 %

Fintech společnost MarketAxess v rámci zveřejnění hospodářských čísel za poslední čtvrtletí loňského roku oznámila zvýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 60 z 51 centů na akcii. Akcie firmy patří mezi nejvýkonnější tituly uplynulé dekády a analytici věří, že díky unikátním řešením, která společnost nabízí institucionálním investorům, budou i v nynější dekádě patřit mezi silně růstové tituly.

2. Activision Blizzard

  • dividendový výnos: 0,65 %

Známý vývojář počítačových her oznámil spolu s hospodářskými výsledky za poslední loňské čtvrtletí zvýšení roční dividendy o 11 % na 41 centů na akcii. Společnost, která stojí za herními tituly jako Call of Duty, World of Warcraft nebo StarCraft, je zavedeným producentem počítačové zábavy a mohla by těžit i ze současného omezení volného pohybu osob v řadě zemí.

3. AMETEK

  • dividendový výnos: 0,92 %

Výrobce elektromotorů AMETEK za sebou má skvělý rok. Tržby firmě loni stouply na 5,2 miliardy dolarů z 3,8 miliardy dolarů v roce 2018. Podnik těží z diverzifikovaného portfolia zákazníků a v minulém čtvrtletí uvedl, že navyšuje čtvrtletně vyplácenou dividendu na 18 ze 14 centů na akcii.

4. S&P Global

  • dividendový výnos: 0,97 %

S&P Global, která se zaměřuje na informační a finanční analýzu, vyplácí dividendu nepřetržitě od roku 1937. Na začátku letošního roku firma informovala o navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 67 z 57 centů na akcii. Společnosti loni vyskočilo volné cash flow o 40,1 % na 2,5 miliardy USD a letos by se mělo dále zvýšit o 3-7 %. Nahoru by měla zamířit i cena akcií společnosti, v příštích pěti letech by se mohla zdvojnásobit.

5. Rollins

  • dividendový výnos: 1,28 %

Firma Rollins, která poskytuje služby hubení škůdců nebo ochrany staveb proti poškozením způsobeným termity, hlodavci a hmyzem, oznámila na konci ledna navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 12 z 11 centů na akcii. Byznys společnosti sice není tak sexy jako v případě Amazonu či Netflixu, jde však o služby, po nichž bude poptávka bez ohledu na fázi hospodářského cyklu.

6. Anthem

  • dividendový výnos: 1,51 %

Zdravotní pojišťovna Anthem v uplynulém čtvrtletí oznámila navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 95 z 80 centů na akcii (pozor, vzhledem k typu byznysu se jí může týkat pozastavení výplat dividend). Společnost je podle finančního blogera Willa Ashwortha aktuálně dokonce jednou z deseti nejlepších hodnotových akcií. Cenné papíry společnosti jsou příznivě oceněny a Ashworth oceňuje také prvotřídní management.

7. Yum! Brands

  • dividendový výnos: 2,35 %

V uplynulém čtvrtletí majitel značek KFC, Pizza Hut či Taco Bell oznámil navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 47 centů z 42 centů na akcii. Na začátku roku si firma upevnila pozici na trhu převzetím fastfoodového řetězce Habit Burger Grill, který má aktuálně 278 provozoven a plánuje další expanzi.

8. BlackRock

  • dividendový výnos: 3,17 %

Investiční společnost BlackRock na konci ledna oznámila navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 3,63 z 3,30 USD na akcii. Velké popularitě se firma těší mimo jiné díky burzovně obchodovaným fondům iShares. Investoři ale oceňují rovněž její transparentnost.

9. T. Rowe Price

  • dividendový výnos: 3,53 %

Investiční a poradenská firma T. Rowe Price oznámila zvýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 90 ze 76 centů na akcii. Společnost nemá žádné dluhy, a to i přesto, že v uplynulých 24 měsících na trhu skoupila 17,8 milionu vlastních akcií za 1,8 miliardy dolarů.

10. GlaxoSmithKline

  • dividendový výnos: 5,94 %

Farmaceutický obr GlaxoSmithKline oznámil v minulém kvartálu navýšení čtvrtletně vyplácené dividendy na 60 z 50 centů na akcii. Společnost aktuálně prochází procesem, na jehož konci se rozdělí na dva subjekty, z nichž jeden se zaměří na farmaceutické přípravky a vakcíny a druhý na volně prodejné produkty pro zdravotní péči.

Údaje o dividendových výnosech se vztahují k zavíracím cenám akcií ze 14. 4. 2020.

Zdroj:
InvestorPlace.com
Americké akcie
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Akciové tipy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat