Akcie, které byste v roce 2012 neměli ignorovat

Rok 2011 je zatím jeden z nejvolatilnějších roků v historii. Velká část investorů letos zanevřela na akcie, ale právě korporátní sféra se zdá být poměrně zdravá. Podle analytiků z Bank of America Merrill Lynch by měly akcie v příštím roce posilovat, a proto sestavili žebříček 10 kandidátů, kteří jsou adepty na vítězství ve svých sektorech.

10. Xcel Energy

Růstový potenciál (12 měsíců): 7,4 %

Firma je dodavatelem elektrické energie a zemního plynu v několika amerických státech. Analytici preferují firmu pro její stabilní zisk, růst výnosů a dividend. Jde o jednu z nejkvalitnějších akcií ze sektoru veřejných služeb.

9. Altria

Růstový potenciál (12 měsíců): 9,5 %

Altria je mateřskou společností Philip Morris, John Middleton, U.S. Smokeless Tobacco Company, Ste. Michele Wine Estates a Philip Morris Capital. S firmou Altria se setkává téměř každý kuřák i nekuřák. Mezi nejznámější značky firmy totiž patří cigarety Marlboro.

Podle analytiků je právě tabákový průmysl jednoznačným tahounem celé společnosti. Navíc z celého tabákového sektoru mají akcie Altria nejvyšší výnos. Růst akcií by měl v roce 2012 pokračovat a investorů by mohl vynést téměř 10 %.

8. Union Pacific

Růstový potenciál (12 měsíců): 12,1 %

Tato železniční společnost působí ve 23 amerických státech. Podle analytiků má železniční doprava budoucnost - jak kvůli obrovskému množství nákladu, tak kvůli minimální zátěži na životní prostředí.

Firma by v příštím roce proto měla pokračovat v navyšování zisku. Akcie společnosti, které jsou mezi investory známé jako vysoce kvalitní, tak představují dobrou investiční příležitost.

7. Eli Lilly

Růstový potenciál (12 měsíců): 14,3 %

Eli Lilly patří mezi deset největších farmaceutických firem světa. Mezi její nejznámější výrobky patří Cialis, Prozac, Methadone a Cymbalta.

Podle analytiků by měly být akcie firmy v oblibě. Hlavně díky vysokým výnosům, kvalitě byznysu levnému ocenění. Z farmaceutických firem z indexu S&P 500 má firma nejvyšší dividendový výnos.

6. CBS

Růstový potenciál (12 měsíců): 16,6 %

CBS je mediální konglomerát se zaměřením na televizní vysílání, film, vydavatelství a internet. Mezi značky společnosti patří CBS, Showtime Networks, CBS Studios, CNet a CBS Radio.

Mnoho investorů má akcie CBS v portfoliích a mediální sektor zaměřený na spotřebitele je považovaný za růstový. Navíc, firma se soustředí na kumulování hotovosti, což je podle analytiků jeden z nejlepších důvodů k nákupu.

5. Air Products & Chemical

Růstový potenciál (12 měsíců): 19 %

Společnost je dodavatelem atmosférických, procesních a dalších speciálních plynů. Do portfolia navíc patří i chemikálie a celá řada zařízení a služeb pro průmyslová odvětví – od potravin a nápojů až po zdravotní péči a energetiku.

Podle analytiků je portfolio služeb Air Products dostatečně silné, hlavně chemikálie by měly dominovat příštímu roku. Poptávku po akciích firmy by měla hnát nahoru hlavně nízké a atraktivní ocenění.

4. Apple

Růstový potenciál (12 měsíců): 30,4 %

Tuto firmu není potřeba představovat. Spotřební elektroniku v čele s iPhony a iPady zná každý. Mnoho investorů se v tomto roce domnívalo, že akcie Applu nemají kam růst, ale opak je pravdou.

Akcie jsou rozumně oceněny a díky vysoké kvalitě výrobků a produktů by měly v příštím roce výrazně přidávat. Podle odhadů až 30 %.

3. CenturyLink

Růstový potenciál (12 měsíců): 37,7 %

Jedná se o třetí největší telekomunikační společnost ve Spojených státech. Poskytuje telefonní připojení, vysokorychlostní internet a bezdrátové služby zákazníkům ve 37 státech.

Akcie mají podle analytiků jednu přednost - jsou levné a jejich růstový potenciál je vysoko nad 30 %. Navíc firma nabízí vysoký dividendový výnos.

2. Marathon Oil

Růstový potenciál (12 měsíců): 73,6 %

Marathon Oil je nezávislá mezinárodní společnost, která se specializuje na průzkum ložisek a těžbu ropy, ropných písků a zemních plynů.

Podle analytiků je firma jedním z nejrůstovějších kandidátů pro rok 2012. Hlavně díky odvětví ve kterém podniká a atraktivnímu ocenění.

1. Lincoln National

Růstový potenciál (12 měsíců): 82,3 %

Lincoln National je firma, která má v aktivech přes 150 miliard dolarů. Nabízí pojištění, spoření a komplexní finanční plánování a poradenství.

Podle analytiků jsou právě pojišťovací produkty z celého finančního odvětví preferovány. Je o ně zájem letos, příští rok by měl dokonce ještě vzrůst. Firma má obrovský růstový potenciál, navíc se spekuluje o zpětném odkupu akcií.

Zdroj:
Bank of America
Sektory
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
26. 1. 2021 17:00
VE STŘEDU V 10 HODIN ŽIVĚ: Aktuálně z trhů
Akciové tipy
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
25. 1. 2021 12:00
Investorský magazín: Sazby vs. inflace aneb Hledá se největší tržní riziko roku 2021
Akciový trh
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Úrokové sazby
Přestat sledovat
Výhled na rok 2021
Přestat sledovat
25. 1. 2021 9:55
Expertní tržní výhled: MONETA (již) zajímavá na prodej a nebezpečí obchodování na páku
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
22. 1. 2021 12:23
Mertlík: V krach projektu společné Evropy nevěřím, jednotlivé státy jsou si vědomy svého globálního…