Úloha zlata v investování a teorie permanentního portfolia jako hlavní témata Vyšehradského fóra. Letos on-line!

Vyšehradské fórum se za osm let své existence stalo jednou z nejsledovanějších konferencí o ekonomice a investicích v České republice. Letos se ho můžete poprvé zúčastnit z pohodlí domova. On-line přenos začne 22. října v 18.00. Opět se můžete těšit na informacemi nabité přednášky předních odborníků na aktuální ekonomická témata.

Účast bude tentokrát mezinárodní. Pozvání přijal rakouský ekonom a vedoucí společník investiční společnosti Incrementum Ronald-Peter Stöferle, který je spoluautorem zprávy In Gold We Trust, jež se stala v průběhu let jednou z nejprestižnějších publikací o zlatě, inflaci a penězích vůbec. Podílel se také na mezinárodním bestselleru Rakouská škola pro investory. Jeho přednáška s názvem Vstoupili jsme do zlaté dekády? se bude věnovat roli zlata v éře nízkých úrokových sazeb, nastíní budoucí scénáře a zamyslí se nad úlohou zlata v portfoliu v příštích deseti letech.

Letošní výkon zlata považuje Stöferle za úžasný, ve většině měn zhodnotilo o 20 % a více. Není to však ani zdaleka jeho finální meta. Cenový cíl do konce tohoto desetiletí se podle společnosti Incrementum pohybuje kolem 4 800 dolarů za trojskou unci. "Zní to jako velmi vysoké číslo, všichni však víme, že centrální bankéři po celém světě jsou v pasti nulových úrokových sazeb a že v příštích letech se nedočkáme vysokých reálných sazeb. Globální předlužení a nedostatek prostoru pro zvyšování úrokových sazeb jsou pravděpodobně nejdůležitějšími faktory pro cenu zlata," dodává ekonom.

Druhým řečníkem bude obchodní ředitel, hlavní analytik a jeden ze zakladatelů společnosti GOLDEN GATE CZ Pavel Ryba. Je autorem několika ekonomických přednášek, připravuje analýzy a komentuje dění na trzích. Letos vydal svou první knihu Zlatý boss, který chodil bos.

Přednáška Pavla Ryby s názvem Dlouhodobá investiční strategie - teorie permanentního portfolia napoví, jak dlouhodobě vytvářet a spravovat robustní portfolio napříč ekonomickými cykly, jak funguje toto portfolio v prostředí inflace, deflace, ekonomické prosperity i ekonomické recese a jakým způsobem uvedenou strategii reálně aplikovat v dnešní době.

"Za svůj život bude každý investor reálně čelit čtyřem scénářům - inflaci, deflaci, ekonomické prosperitě a větší či menší ekonomické krizi nebo recesi. Cílem je mít takové portfolio, které bude dlouhodobě stabilní a odolné při všech scénářích," říká Pavel Ryba. "Nejde tedy jen o to, jak si portfolio poskládáme, ale i o to, jak s ním v průběhu času podle změn v ekonomice pracujeme."

Vyšehradské fórum je konference pro všechny, kteří se zajímají o finance a investice. Nabízí možnost získat důležité informace od ekonomických expertů, kteří znají finanční prostředí a umí složité problémy podat jednoduchou a srozumitelnou formou.


Odkaz pro sledování konference v přímém přenosu získáte po vyplnění formuláře a úhradě registračního poplatku na stránkách www.vysehradskeforum.cz, kde také naleznete více informací o přednášejících a minulých ročnících.


Investování
Přestat sledovat
Investice
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Obrázek: pixabay
27. 5. 2022 10:10
Zlato jako pojistka v portfoliu: Ano, nebo ne?
Bezpečné investice
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Vzácné kovy
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Obrázek: Freepik.com
25. 5. 2022 20:30
Jak jsme na tom v Česku s investiční gramotností?
Finanční gramotnost
Přestat sledovat
Investování
Přestat sledovat
Ponaučení pro investory
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Pravidla a doporučení pro investování
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
Obrázek: Shutterstock
25. 5. 2022 17:10
Hansen (Saxo Bank): Komodity budou stále drahé, nejlepším lékem na vysoké ceny jsou ale právě vysoké…
Inflace
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
25. 5. 2022 9:45
Petr Zýma (XTB): Trh s kryptoměnami optikou technické analýzy
Bitcoin
Přestat sledovat
Ethereum
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Technická analýza
Přestat sledovat