US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,63 %
NASDAQ+0,47 %
S&P 500+0,52 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Regulovat bitcoin není věcí ECB, říká její šéf Draghi

Regulovat bitcoin není věcí Evropské centrální banky (ECB). Prohlásil to v úterý její šéf Mario Draghi a současně varoval veřejnost před riziky, která plynou z výkyvů ceny této kryptoměny. Úřady včetně centrálních bank se stále více setkávají s požadavkem, aby zasáhly a regulovaly trh s digitálními mincemi, který zažívá prudké cenové výkyvy i řadu krádeží.

Redakce IW
Redakce IW
13. 2. 2018 | 15:58
Bitcoin

Draghi na videu reagoval na otázky veřejnosti a mimo jiné řekl, že zákaz nebo regulace digitálních měn není úkolem ECB.

Šéf Banky pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) Agustín Carstens minulý týden vyzval centrální banky, aby proti kryptoměnám zakročily. Podle něj fungují na principu pyramidových podvodů a centrální banky by se měly zasadit o to, aby se kryptoměny nedostávaly do bankovní a finanční infrastruktury.

Problematiku digitálních měn budou zřejmě projednávat představitelé centrálních bank na březnovém zasedání skupiny významných ekonomik G20 v Buenos Aires.

Na otázku, zda by si koupil bitcoin, Draghi odpověděl opatrně: "Upřímně, dobře bych si to rozmyslel." Poukázal na to, že hodnota bitcoinu prochází výrazně vyššími výkyvy než hodnota eura, a že kryptoměny za sebou nemají podporu veřejných institucí. Technologie blockchain, která kryptoměny vytváří, ještě není dost bezpečná, aby ji mohly používat centrální banky, poznamenal Draghi.

ECB a japonská centrální banka zkoumají blockchain už více než rok. Loni v září oznámily "slibné výsledky, které však nepřinášejí žádné závěry pro využití v praxi", uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

BitcoinECBKryptoměny
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná