US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,27 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,48 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Spojené státy zkritizovaly hospodářskou politiku Německa

Spojené státy zkritizovaly hospodářskou politiku Německa. To, že je založena jednostranně na exportu, poškozuje prý eurozónu i globální ekonomiku. Uvádí to alespoň ve své pololetní zprávě americké ministerstvo financí.

Redakce IW
Redakce IW
31. 10. 2013 | 9:31
Německo

Washington rovněž opět zkritizoval i Čínu za to, že jüan zůstává stále "výrazně podhodnocený". Uměle udržovaný nízký kurz čínské měny usnadňuje odbyt čínského zboží v zahraničí, zatímco firmy z jiných zemí se hůře prosazují proti čínské konkurenci. Nesprávně stanovený kurz například způsobí, že je americké zboží v Číně dražší, než by jinak mohlo být. Jak poznamenala britská BBC, kritika Pekingu se objevovala již v minulosti, jen zřídka ale Američané napadali i hospodářskou politiku Berlína.

Německo je největší ekonomikou v eurozóně a v posledních letech bylo i jejím hlavním tahounem růstu. Jeho důležitost ještě narostla poté, co se mnoho zemí, například Itálie či Španělsko, ocitlo ve velkých finančních problémech a dluhové krizi.

Zdroj: ČTK

NěmeckoSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie