US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,54 %
NASDAQ-1,17 %
DOW JONES+0,35 %
PX+0,44 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA-1,96 %

Mediobanca se vzdá vlivu na největší italské společnosti

Vlivná investiční banka Mediobanca, která půl století dominovala italskému byznysu, se vzdá svého vlivu v největších italských společnostech. Banka dnes představila nový podnikatelský plán, který počítá s prodejem všech strategických podílů ve firmách s výjimkou největší italské pojišťovny Generali.

Redakce IW
Redakce IW
21. 6. 2013 | 10:42
Itálie

Banka uvedla, že se hodlá zaměřit na základní bankovní podnikání a sníží hodnotu svých akciových podílů o dvě miliardy eur. Svůj podíl v Generali omezí z nynějších 13,2 % o tři procentní body, ostatní strategické podíly rozprodá.

Mediobanca ale bude nejprve muset své podíly přecenit a uvést je do souladu s jejich aktuální tržní hodnotou. Vzhledem k propadu italských akcií bude muset kvůli tomu už nyní odepsat 400 milionů eur. To ji v tomto finančním roce do konce června překlopí do ztráty kolem 200 milionů eur, uvedla společnost.

Zdroj: ČTK

Itálie
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh