US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,33 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Podle šéfky kansaského Fedu by se měly sazby zvýšit brzy. V opačném případě Fed riskuje vysokou inflaci a nestabilitu

Americký Fed by měl začít zvyšovat úrokové sazby brzy, jinak hrozí vysoká inflace a nestabilita na finančních trzích, kde už dnes mnozí investoři riskují více, než je zdrávo. Uvedla to šéfka pobočky Fedu v Kansasu Esther Georgeová.

"Mým cílem není zvyšovat sazby rychle - nechci toto ekonomické oživení vychýlit z kurzu," řekl Georgeová. "Domnívám se však, že je nezbytné, abychom tyto úrokové sazby začali normalizovat, abychom začali dovolovat ekonomice a trhům alokovat úvěry a ocenit riziko, tak, jak by to dělat měly," dodala.

Georgeová, která letos nemá v Měnovém výboru Fedu hlasovací právo, již po utažení měnové politiky volá dlouhodobě. Nesouhlasila ani s rozšiřování stimulativní politiky Fedu v uplynulých letech.

Zdroj: Reuters

Aktualita pro rok 2026

Americká ekonomikaCentrální bankyFedKvantitativní uvolňováníÚrokové sazby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko