US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,26 %
NASDAQ+1,15 %
S&P 500+0,62 %
ČEZ+0,32 %
KB+0,10 %
Erste+1,14 %

Obliba německého ministra financí je díky Řecku na vrcholu

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble se na vrcholu řecké dluhové krize těší u voličů rekordní oblibě. V průzkumu, který v pátek zveřejnila televizní stanice ARD, vyjádřilo spokojenost s prací tohoto politika 70 % dotázaných Němců. Podle komentátorů je důvodem pravděpodobně právě Schäubleho tvrdý postoj k Řecku.

Redakce IW
Redakce IW
3. 7. 2015 | 19:23
Německo

Schäuble, který se ve vysoké politice pohybuje od začátku sedmdesátých let a v minulosti zastával mimo jiné i funkce ministra vnitra nebo předsedy Křesťanskodemokratické strany (CDU), prosazuje v jednáních s Aténami tvrdá úsporná opatření.

V Řecku je právě proto vedle kancléřky Angely Merkelové naopak jedním z nejvíce nenáviděných zástupců mezinárodních věřitelů. Jeho tvář se nyní objevila i na plakátech vyzývajících Řeky, aby v nedělním referendu hlasovali proti přijetí navrhovaných podmínek pomoci ze strany věřitelů. Schäubleho obličej na nich doplňuje věta: "Pět let vám pil krev, řekněte mu NE".

Zdroj: ČTK

Dluhová krizeNěmeckoPolitikaŘecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

Blíží se soumrak indexového investování? Příští vítězové budou drtivě porážet ty průměrné

15. 9.-Petr Novotný
Investiční strategie